HLAVNÍ MĚSTO: Londýn

ledna 03, 2019


Londýn je pro mě prozatím jedním z nekrásnějších míst, která jsem navštívila. Má prostě nějaké zvláštní kouzlo a jedinečnou atmosféru. Je to jedno z měst, do kterého se vždy ráda vrátím, ať už projít se po turisticky známých a profláknutých památkách či hledat zapadlé uličky.

Tower Bridge
Jedním z mých nejoblíbenějších míst je Tower Bridge a jeho okolí, známý most přes řeku Temže z konce 19. století. Podvečerní procházka od starých doků, kde nyní stojí luxusní novostavby přes Tower Bridge při západu slunce opravdu stojí za to. Když jsem Londýn navštívila v létě, měli jsme to štěstí na druhém břehu Temže narazit na místní letní festival Summer by the River a u západu slunce si tak vychutnat nějaký ten drink a poslechnout živou hudbu.


Sky Garden

Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu, je Sky Garden. Jedna z nejvyšších londýnských budov nabízí nezapomenutelný výhled na celé město a každý, kdo plánuje výlet do Londýna, by měl zauvažovat o jejím navštívení. Jen bych doporučila nečekat s rozhodnutím na poslední chvíli, abyste mohli Sky Garden navštívit, musíte si včas zarezervovat vstupenky! Za návštěvu se nic neplatí a výhled si můžete užít mezi 10 a 18 hodinou od pondělí do pátku, o víkendech pak mezi 11 a 21 hodinou.  

Jídlo. Všude.
Těžko budete hledat člověka, který miluje jídlo víc něž já. A Londýn je pro mě perfektním místem pro podráždění chuťových buněk. Klasická anglická snídaně je pro mě součástí dokonalého rána, spolu s dobrou kávou. Na místních trzích pak můžete nakoupit a ochutnat spoustu druhů masa, sýrů, ovoce či koření. Jen při procházce mezi jednotlivými stánky se vám budou sbíhat sliny, slibuju! 


 

Londýn samozřejmě nabízí mnohem víc, než co jsme zmínila výše a při mých dalších výletech určitě najdu spousty dalších míst, která stojí za to vidět! A co vy, už jste někdy navštívili Londýn? A co se vás na něm nejvíc zaujalo? Podělte se o svoje zážitky v komentářích! 

Krásný den všem,
Adele

Mohlo by se vám líbit

4 komentářů

 1. Vždy som sa chcela pozrieť do Londýna, no zatiaľ sa mi to nepodarilo. A tento článok ma ešte viac presvedčil :)
  Simple but significant

  OdpovědětSmazat
 2. Krásný fotky. Miluju Londýn! Byla jsi už v The Vaults? Zajdi tam určitě někdy na akci, nebo jen na drink s kamarádama. Jinak moje nejoblíbenější čtvť, kde se mi kromě centra líbilo je Noting Hill a hlavně CAMDEN<3.

  Měj se krásně! Dávám odběr a budu se těšit na další fotky a vyprávění!

  ByGabra

  OdpovědětSmazat
 3. V Londýně je nádherně a Tower bridge a okolí London Eye rozhodne patří k must seě! Též se mi líbí v Londýně spousta podniků a jídla vůbec! :D třebaže je to tam drahé tak jsem aspoň jednou vyzkoušela jist v restauraci a dat si cider na baru a byl to úžasný zážitek. Všude spousta markets..třeba portobello market..nebo spousta různého v Camdenu..tam to doslova miluji!

  www.melissakinsley.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 4. Můžu se zeptat ještě v jakem městě žiješ? Já žiji 20 min vlakem od Londýna ..v Readingu:)

  OdpovědětSmazat

Subscribe